בוחרים מנעולים – ננעלים על זה

By | ינואר 30, 2016

מנעולים

התקנה של מנעולים היא פעולה שמקנה לנו ביטחון. היא מבטיחה לנו את הזכות החשובה כל כך לפרטיות, היא מגנה על אהובינו ועל הרכוש שלנו, ומעניקה לנו שקט נפשי, כי כולם בטוחים ומוגנים. כמעט בכל מקום אנחנו נעזרים בהם, בביתנו, ברכב שלנו, בעבודה, איפה לא? מהסיבה הזו ראוי לבחור מנעולים טובים, איכותיים, יעילים ומתאימים ולא להתפשר. בנוסף, רצוי לבצע התאמה חכמה בין סוגי מנעולים ובין מטרת הנעילה שלנו, הרי לא סביר לקחת מנעולים מתוחכמים וחזקים עבור ארון פשוט של בגדים, בדיוק כמו שלא יהיה נבון לקחת מנעולים פשוטים וקלים עבור נעילת דלת הכניסה.

מנעולים מכל הסוגים

אז איך בוחרים מנעולים?

ישנם סוגים רבים של מנעולים למטרות שונות, חלקם מתוחכמים יותר, חלקם פחות. לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו:

מנעול לשונית – בעל המנגנון הפשוט ביותר מבין המנעולים. זוהי נעילה פשוטה, שבה סיבוב המפתח מסובב את לשונית המתכת הפנימית. קל לפרוץ מנעולים מסוג לשונית, ולכן הם מותקנים בעיקר על דלתות או מגירות חסרי חשיבות. מחירם הנמוך וזמינותם הרבה של מנעולים אלו הפכו אותם לנפוצים ביותר בשימוש בתוך הבית או המשרד.

מנעול צילינדר – אלו מנעולים מצוינים לנעילת ביתכם. הם עמידים, חזקים וקשים לפריצה. בגרסאות שונות של מנעולים אלו ישנה חסינות שכפול, זיזים מיוחדים ומספרים פנימיים. הם יקרים יותר, אך משתלמים.

מנעולים חבויים – אלו מנעולים שמאפיינים דלתות הזזה או חלונות, ומפעילים אותם בעזרת כפתורים או לשוניות הזזה. הם בטוחים בסביבת ילדים קטנים, וניתנים לפתיחה מהצד הפנימי בלבד.

מנעולים עליונים – אלו מנעולים המותקנים בעיקר על דלתות העשויות מעץ, על הדלת עצמה, בגובה הפנים של אדם בעל גובה ממוצע, ובדרך כלל מלווים במנעול נוסף, משום שדלתות מעץ קל יותר לפרוץ. מנעולים אלו מכונים לעיתים פאבלוקס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים